Bütçe dostu Galaxy A14 5G’nin özellikleri belli oldu!

Photo of author

By admin

Önümüzdeki yıl Galaxy S23 serisini vitrine çıkarmaya hazırlanan Samsung, diğer taraftan bütçe dostu modelleri de ihmal etmiyor. Bu kapsamda öne çıkan modellerden birisi de Galaxy A14 5G. Akıllı telefon daha önce performans testlerinde ve Güney Koreli üreticinin resmi destek sayfalarında bile ortaya çıktı. Son olarak cihaz Google Play Console’da göründü.

Samsung Galaxy A14 5G Google Play Console’da göründü

Uzunca bir süredir sızıntılarla ve iddialarla gündemden düşmeyen Samsung Galaxy A14 5G modeli için geri sayım başladı. Akıllı telefon kısa süre önce Google Play Console‘da görünürken, kilit özellikleri de belli oldu.


Galaxy A14 5G

Akıllı telefonda iki farklı işlemci opsiyonu olacak: MediaTek Dimensity 700 ve Exynos 1330. Bu detaylar geçmiş performans testlerinde büyük ölçüde belli oldu. Bunun dışında 6.8 inç FHD+ çözünürlüklü IPS LCD panelin cihazda kullanılması söz konusu. Model, 13 Megapiksel selfie ve 50 Megapiksel ana kamerayla kullanıcıların karşısına çıkabilir. Son olarak 5.000 mAh’lik bir pilden besleneceğini belirtelim.

Samsung Galaxy A14 5G, giriş segmentinin genelindeki gibi damla çentiğe ve ortalama bir ekran gövde oranına sahip olacak. Arkadaysa dikey olarak sıralanmış üç adet kameranın olduğunu söylemek mümkün.

Akıllı telefonda 6 GB RAM mevcut olacak. Şu an için bellek tarafında farklı opsiyonların olup olmayacağı ise belli değil. Kutudan çıkar çıkmaz ise Android 13 tabanlı One UI 5.0 arayüzünü çalıştıracak. Selfie için 13 13 Megapiksel kamera, arka tarafta ise 50 Megapiksel ana kameranın başı çektiği üçlü kurulum yer alacak. Son olarak cihazın bu ay içerisinde veya en geç 2023’ün başlarında tanıtılma ihtimali söz konusu.

Peki siz Samsung Galaxy A14 hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time